– gute Unterkunft zu günstigen Preisen –
Sprache:
Ubytování v soukromí, Studnice u Vyškova

Berghütte Rabštejn, Oskava - Bedřichov

95 % (1)
mob. +420 736 549 168 (rezervace), +420 731 715 754 (restaurace) chata.rabstejn@seznam.cz
Berghütte Rabštejn [Vergrößern - neues Fenster]
40 0
Standort: Na absolutní samotě uprostřed lesů méně známé části Jeseníků, pod zříceninou hradu Rabštejn a skalami s lezeckými trasami. Kolem Rabštejna vedou cyklotrasy a udržované trasy pro běh na lyžích, sjezdovky v blízkém okolí. Nejbližší civilizace: malá ves Bedřichov po cestě 4,5 km (kopcem 2,5 km), horské sedlo Skřítek (motorest, silnice Rýmařov - Šumperk) 7 km. Pro ubytované možnost příjezdu autem až k chatě.
Unterkunft: Horská chata (penzion) s celoročním provozem. V chatě je příjemná hospůdka s výbornou kuchyní a obsluhou. Sauna s venkovním bazénem. V chatě jsou některé pokoje s vlastní koupelnou (2x 2-lůžkový pokoj a 1x apartmán se dvěma 2-lůžkovými pokoji), ostatní se společným soc. zařízením (5- a 6-lůžkové pokoje). Po dohodě možnost rozložení stanů na rozlehlé louce před chatou.
Preis: Celoročně: 5- a 6-lůžkové pokoje se společným soc. zařízením 550 Kč/os/noc, 2- a 4-lůžkové pokoje s vlastní koupelnou 650 Kč/os/noc. Pes 200 Kč/noc. Ceny jsou konečné (včetně DPH, poplatku obci Oskava 15 Kč/os/noc i povlečení) a platí i při ubytování jen na 1 noc. Pro skupiny a dlouhodobé pobyty sleva. Parkování u chaty pro ubytované zdarma (včetně povolení na vjezd).
Adresse: Chata Rabštejn, Bedřichov 95, 788 01 Oskava. Chatař: Ondřej Liška.
Hinweise: Fotografie: Robert Vystrčil.
Aktualisierung:
Video: Přístupová trasa ze Skřítku na Rabštejn

Bewertungen von Unterkünften

Haben Sie Erfahrung mit dieser Unterkunft?
Bitte teilen Sie Ihre Erfahrungen mit anderen.

Ihre Meinung wäre für viele Menschen sehr hilfreich!

Bevor Sie eine Bewertung einfügen, müssen Sie sich anmelden.

95 % (20. 2. 2013, 14.23)
Der Benutzer blieb hier von 17. Februar 2013 bis 18. Februar 2013.
Horská chata, jejíž majitelé se hodně snaží a je to na provozu vidět. Velkou předností chaty je útulná restaurace s krbem a výbornou kuchyní (chatař je i výborným kuchařem). Jídlo se snaží připravovat i z místních produktů. A udělají vám ho i pozdě večer, nemusíte se tak bát, že při pozdním návratu z výletu budete hlady. Kofole zde konkuruje i speciální nealko nápoj Rabštejnská bezinka z místních bezinek - v létě je limonáda bílá, v zimě červená (podle toho, z jaké části rostliny se připravuje). Pokoje s vlastní koupelnou jsou velmi krásné, vícelůžkové pokoje jsou obyčejnější, ale všude je uklizeno a čisto. Pokud byste se náhodou nudili, můžete využít větší knihovny na chodbě. Jeden z chatařů je skialpinista a cestovatel, momentálně je na chatě výstava fotek z jeho cesty na kavkazský Elbrus.

Pro běžkaře je ideální příchod na Rabštejn od rozcestí Hvězda, kde se trasa napojí na upravovanou jesenickou magistrálu od Traťovky na Skřítek (a dále do hloubi Jeseníků). V lesech u Skřítku jsou i další upravované běžecké okruhy. Kousek nad chatou je obrovská skála se zříceninou hradu Rabštejn. Vylézt se dá až nahoru, přičemž v závěru cesty je žebřík vedoucí skalní úžlabinou. Z vrcholu skály jsou krásné výhledy, i na chatu. V zimě je však výstup nebezpečný, a tak ho raději nedoporučuji.

Lokalisierung der Unterkunft

Unterkunft auf der Karte

Karte umschalten: OpenStreetMap | Google + StreetView
Karte wird geladen...
Karte wird geladen...
Von:   Nach: Berghütte Rabštejn, Oskava - Bedřichov
Mautstraßen einbeziehen: ja nein
Street View wird geladen...