– gute Unterkunft zu günstigen Preisen –
Sprache:

Tipps für Ausflüge - Region Zlín

» » » tipps für Ausflüge
» Region Zlín

Bílé Karpaty - ChKO a biosférická rezervace

Pohoří na hranicích Moravy a Slovenska. Pro své jedinečné hodnoty byla oblast v roce 1996 zařazena mezi evropské biosférické rezervace UNESCO. Rozsáhlé historické odlesnění v Bílých Karpatech a citlivé krajinářské úpravy měly za následek vznik jedinečných květnatých luk s roztroušenými dřevinami, dnešní zdejší typický krajinný ráz. Mnoho kriticky ohrožených druhů rostlin, oblast patří k nejcennějším lučním biotopům Evropy. Poměrně řídké osídlení pasekářského či kopaničářského typu a zachovalá architektura horských obcí (Lopeník, Vyškovec, Žítková). Nejvyšším vrcholem je hraniční Velká Javořina (970 m), kde se konají setkání česko-slovenské vzájemnosti. Patří především k regionu Slovácko.
www: www.bilekarpaty.cz (stránky ChKO Bílé Karpaty)
Slovácko.cz (zdařilý kompletní průvodce Slováckem)
Ostrožské Lhota (obec jižně od Uherského Hradiště)
Text: R. Vystrčil, LevneUbytovani.net

Chřiby

Nevysoké pohoří na jižní Moravě oddělující severně položené roviny Hané od jižních rovin na Slovácku. Nejvyššího bodu dosahuje na vrcholu Brdo (586 m), kde můžete navštívit rozhlednu. V rozlehlých listnatých lesích se nalézá hrad Buchlov. Lyžařské středisko Stupava.
www: www.chriby.cz (infromační průvodce po Chřibech)
www.uh.cz/chriby (průvodce po krajině)
Text: R. Vystrčil, LevneUbytovani.net

Kroměříž

Město v úrodné Hané. V srpnu roku 1995 byly Arcibiskupský zámek, Podzámecká a Květná zahrada vyhlášeny národní kulturní památkou a v roce 1998 zařazeny mezi památky UNESCO.
www: www.mesto-kromeriz.cz (oficiální stránky města Kroměříž)
www.azz.cz (Arcibiskupský zámek a zahrady v Kroměříži)
Text: R. Vystrčil, LevneUbytovani.net.

Luhačovice

Luhačovice jsou malé lázeňské městečko na jihovýchodě Moravy asi 25 km od krajského města Zlín. Ćtvrté největší lázně v ČR a největší na Moravě. Léčí se zde především nemoci dýchacího ústrojí, trávení a obezita. Několik minerálních pramenů, z nichž nejznámější je Vincentka. V blízkosti města přehrada Pozlovice.
www: www.luhacovice.com (Luhačovice a okolí)
Text: R. Vystrčil, LevneUbytovani.net.

Pustevny [Vergrößern - neues Fenster]

Moravskoslezské Beskydy

Rozlehlé pohoří na hranici Česka, Slovenska a Polska. Rozsáhlé, převážně smrkové lesy. Již v roce 1973 byly vyhlášeny Chráněnou krajinnou oblastí, která je největší v ČR. Pověstmi opředenou a památnou horou je Radhošť (1129 m) se známou kaplí a sochou pohanského boha Radegasta. Nedaleko se nachází horské sedlo Pustevny s lyžařským střediskem, sedačkovou lanovkou a uniktním souborem dřevěných staveb od Dušana Jurkoviče. Nejvyšším bodem horstva je Lysá hora (1323 m). Mezi známé vrcholy se řadí malebný Soláň (861 m) již ve Vsetínských vrších s lyžařským centrem. K lyžařským centrům se řadí Bílá, Morávka a další. Rožnov pod Radhoštěm je znám pro svůj rozlehlý skanzen.
www: www.beskydy.cz (Beskydy On-line - informace z regionu)
nature.hyperlink.cz/Beskydy (ChKO Beskydy)
www.beskydy-valassko.cz (Beskydy a Valašsko)
www.trojanovice.cz (obec Trojanovice pod Pustevnami)
www.frenstat.cz (město Frenštát pod Radhoštěm)
Fotografie i text: R. Vystrčil, LevneUbytovani.net.