– gute Unterkunft zu günstigen Preisen –
Sprache:

Tipps für Ausflüge - Region Hradec Králové

» » » tipps für Ausflüge
» Region Hradec Králové
Teplické skály [Vergrößern - neues Fenster]

Adršpašsko-teplické skály

Pískovcové Adršpašsko-teplické skály jsou největším celistvým českým skalním městem. Teplické i Adršpašské skály vytváří Národní přírodní rezervaci. Kaňony, soutěsky, labyrinty, skalní útvary, plavba na lodičkách po skalním jezírku - to vše láká velké množství turistů. Hlavními turistickými centry a východisky do skal jsou Adršpach a Teplice nad Metují, dostupné i vlakem. V Teplicích nad Metují se koná známý Mezinárodní horolezecký filmový festival. Nedaleko Teplických skal, směrem k městu Police nad Metují, skalní město Ostaš.
www: www.teplicenadmetuji.cz (Teplice nad Metují)
www.teplickeskaly.com (Teplické skály)
www.adrspach.cz (obec Adršpach)
www.broumovsko.cz (Adršpašské skály na webu Broumovska)
Text: R. Vystrčil, LevneUbytovani.net. Foto: Město Teplice nad Metují

Prachovské skály [Vergrößern - neues Fenster]

Český ráj - Chráněná krajinná oblast

Krajina s charakteristickými skalními městy. V roce 1955 zde byla vyhlášena první chráněná krajinná oblast v Československu. Významnými městy na okraji oblasti a východisky jsou Mnichovo Hradiště, Železný Brod, Semily, Jičín a Sobotka. Dominantou je charakteristická zřícenina skalního hradu Trosky. Známými vrcholy jsou Kozákov a Mužský. Nejznámějšími skalními městy jsou Hruboskalsko a Prachovské skály. Poblíž Semil se nachází Bozkovské dolomitové jeskyně. Po oblasti je zavedena hustá síť cyklobusů.
www: www.cesky-raj.info (turistický region Český ráj)
www.jicin.cz (město Jičín)
www.prachovskeskaly.com (Prachovské skály)
Fotografie i text: R. Vystrčil, LevneUbytovani.net

Sněžka od Slezského domu [Vergrößern - neues Fenster]

Krkonoše - Národní park

Krkonoše jsou nejvyšším pohořím České republiky umístěné při hranicích s Polskem. Maximální výše dosahují hraniční horou Sněžka (1602 m). Chráněno formou Krkonošského národního parku. Mohutné holé horské hřebeny, rozsáhlé lesní porosty na úbočích, skalnaté srázy, ledovcová údolí, rašeliniště. Charakteristické jsou roztroušené boudy po celých horách, z nichž mnoho funguje jako turistické chaty. Hlavním turistickým a lyžařským střediskem je Špindlerův Mlýn, dosahující nejlepší úrovně v České republice, dějistě světového poháru ve sjezdovém lyžování. Dalšími významnými středisky jsou Pec pod Sněžkou, Harrachov, Rokytnice nad Jizerou. Pramen Labe nedaleko Labské boudy. Pančavský vodopád je největším v Česku.
www: www.krnap.cz (Krkonošský národní park)
www.krkonose.cz/foto (informační servis z Krkonoš)
www.spindleruv-mlyn.cz (Špindlerův Mlýn)
www.skiarealspindl.cz (Skiareál Špindlerův Mlýn)
www.pecpodsnezkou.cz (Pec pod Sněžkou)
Fotografie i text: Robert Vystrčil, LevneUbytovani.net.

Občerstvení horské služby na Pěticestí [Vergrößern - neues Fenster]

Orlické hory - Chráněná krajinná oblast

Pohoří na hranicích Česka a Polska s nejvyšším vrcholem Velká Deštná (1115 m). Hlavními turistickými a lyžařskými centry jsou Deštné, Říčky, Rokytnice v Orlických horách a Čenkovice. Hojně navštěvovanými vrcholy jsou Šerlich se známou turistickou chatou v západní části hor a Suchý vrch ve východní části s blízkou dělostřeleckou pevností Bouda.
www: www.orlickehory.net (pěkné nadšenecké stránky o těchto horách)
www.orlickehory.cz (další informačně obsáhlý web)
Fotografie i text: R. Vystrčil, LevneUbytovani.net.