– gute Unterkunft zu günstigen Preisen –
Sprache:

Berghütte Čergov, Fričkovce - hrebeň Čergova

90 % (2)

Berghütte Čergov (920 m), Fričkovce - hrebeň Čergova

mob. +421 910 281 693 chatacergov@chatacergov.sk
Berghütte Čergov [Vergrößern - neues Fenster]
40 0
Standort: V lone prírody vysoko na Čergove, na hlavnej hrebeňovke, v sedle Čergov. Na chatu sa dá dostať zo 4 strán: od juhu po červenej značke z Hradiska, od západu po zelenej z Lysej, po žltej dlhou dolinou cez Majdan a Ambrušovce alebo od východu zásobovacou cestou z obce Hertník (všetky tieto prístupy sú dobre zjazdné aj horským bicyklom). Pri chate je lyžiarsky vlek (dĺžka 300 m).
Unterkunft: Jediná horská chata v čergovskom pohorí. Počas čergovských túr je nepostrádateľným útočiskom, kde sa dá zohriať a najesť v príjemnom prostredí. Na chate za prevádzky prebieha rekonštrukcia. Jedálenská časť s bufetom, hlavná miestnosť s krbom a exemplármi vypchatých divokých zvierat. Společné soc. zariadenia. Na poschodiach turistické izby s poschoďovými postelemi s celkovou kapacitou 40 lôžok. Široký výber nápojov a základné teplé turistické jedlá (polievky, klobása, halušky a pod.). Otvorené je celoročne cez víkendy (so-ne), mimo víkendy iba po dohode pre skupiny 5 a viac ľudí. Na chate je stanica dobrovoľnej horskej služby.
Preis: Leto: 10 EUR/os/noc. Zima: 11 EUR/os/noc. Ceny sú konečné (vrátane rekreačného poplatku a povlečení) a platné aj pri ubytovaní iba 1 osoby, aj iba na 1 noc. Pre členov turistických klubov (KST, KČT, Alpinverein) zľava.
Adresse: Horská chata Čergov (turistická chata Čergov), sedlo Čergov, Fričkovce. Chatár: Maroš Varga. Prevádzkovateľ: Janka Lorincová - Janka a spol.,s.r.o., Bardejovská 32, 080 06 Ľubotice.
Hinweise: Foto: Robert Vystrčil, 2011
Aktualisierung:
Diese Unterkunft weiterempfehlen:

Bewertungen von Unterkünften

Haben Sie Erfahrung mit dieser Unterkunft?
Bitte teilen Sie Ihre Erfahrungen mit anderen.

Ihre Meinung wäre für viele Menschen sehr hilfreich!

Bevor Sie eine Bewertung einfügen, müssen Sie sich anmelden.

(29. 6. 2013, 19.28)
Přidávám aktuální upozornění na provoz chaty o letních prázdninách 2013, které jsem dostal od majitelky: V termíne po 15.07.2013 cca asi mesiac bude zatvorené z dôvodu uloženia dlažieb na chodby a prerába sa bufet a ostatné potrebné (kotolňa).
90 % (21. 4. 2012, 13.49)
Der Benutzer blieb hier von 4. Juli 2011 bis 5. Juli 2011.
Horská chata s krásnou turistickou atmosférou. Na chatu jsme dorazili během poměrně silného deště, a tak posezení u krbu v krásně ohřáté restauraci bylo pro nás téměř rajské. Během našeho pobytu zde byla zároveň skupina turistů s kytarami, jejichž hraní příjemně dotvářelo atmosféru. Porce jídla byly velké a chutnalo nám. Chata neustále prochází renovací, v době našeho pobytu už novotou zářily například společné sociálky. Na pokojích bylo mírně chledněji, ale pod silnými peřinami se spalo příjemně. Rozhodně doporučuji k návštěvě, stejně jako celé krásné pohoří Čergov.

Lokalisierung der Unterkunft

Unterkunft auf der Karte

Karte umschalten: OpenStreetMap | Google + StreetView
Karte wird geladen...
Karte wird geladen...
Von:   Nach: Berghütte Čergov, Fričkovce - hrebeň Čergova
Mautstraßen einbeziehen: ja nein
Street View wird geladen...