– gute Unterkunft zu günstigen Preisen –
Sprache:

Tipps für Ausflüge - Region Ústí

» » » tipps für Ausflüge
» Region Ústí

České Švýcarsko - Národní park

Nádherný kus přírody v severozápadních Čechách od roku 2000 chráněný jako národní park. Kaňon řeky Labe zde vytvořil největší pískovcový kaňon v Evropě. Známá Pravčická brána je největším skalním mostem v Evropě. Lákavá je Tichá a Divoká soutěska říčky Kamenice s vyhlídkovými plavbami na pramicích. Romantická obec Hřensko, hluboce zaříznutá ve skalách v údolí Labe je nejníže položenou obcí v České republice. Ve vesnici Chřibská na východě oblasti nejstarší funkční sklárna v Evropě.
www: www.ceske-svycarsko.com (průvodce po Českém Švýcarsku)
www.pbrana.cz (Pravčická brána)
www.soutesky-hrensko.cz (soutěsky na říčce Kamenice u Hřenska)
Text: R. Vystrčil, LevneUbytovani.net

Klínovec v zimě. [Vergrößern - neues Fenster]

Krušné hory

Krušné hory jsou pohořím, které v délce 130 km tvoří historickou přirozenou hranici mezi Čechami a Německem. Nejvyšší horou je Klínovec (1244 m). Největším lyžařským centrem je Klínovec, v jehož sousedství je areál Boží Dar - Neklid. Mezi další menší střediska lyžování patří Pernink, Bublava, Bouřňák a další. Všechna jmenovaná jsou soustředěna do "karlovarské" části hor. V podkrušnohoří mnoho významných průmyslových měst - Ostrov nad Ohří, Chomutov, Litvínov, Teplice a další.
www: www.volny.cz/rkarel (cyklostezsky po Krušnohoří)
www.bozidar.cz (Boží Dar)
www.klinovec.info (aktuální zprávy z regionu Klínovecka)
www.krusnohorci.net (Krušnohorci - informace z Krušnohoří)
www.mujchomutov.cz (Můj Chomutov - informační servis města)
Foto: Houda Bouda, Boží Dar. Text: R. Vystrčil, LevneUbytování.net.

Labské pískovce - Chráněná krajinná oblast

Hluboce zaříznutý kaňon Labe v pískovcových skalách a území dále na západ tvoří Chráněnou krajinnou oblast Labské pískovce. Na nejvyšším místě Labských pískovců, Děčínském Sněžníku (723 m), naleznete krásnou rozhlednu. Centrem oblasti je město Děčín nabízející aquapark.
www: www.labskepiskovce.cz (ChKO Labské pískovce + České Švýcarsko)
www.mudecin.cz (město Děčín)
Text: R. Vystrčil, LevneUbytovani.net

Lužické hory - Chráněná krajinná oblast

Lužické hory jsou nevelké pohraniční pohoří, ležící zhruba uprostřed mezi Děčínem a Libercem v severních Čechách. Malá část pohoří přechází na území Německa, kde se nazývá Žitavské hory (Zittauer Gebirge). Hory oddělující severní rovinaté kraje od vnitrozemí Čech. Nejvyšší horou je Luž (793 m) na hranicích s Německem. Od roku 1976 tvoří Chráněnou krajinnou oblast. Oblíbeným cílem výletů je rozhledna na Jedlové (774 m), unikátní železnou rozhlednu můžeme nalézt na Studenci. Na hranici ChKO několik menších měst - Hrádek nad Nisou, Jablonné v Podještědí, Nový Bor, Kamenický Šenov, Česká Kamenice, Varnsdorf.
www: www.luzicke-hory.cz (skvělý průvodce po Lužických horách)
Text: R. Vystrčil, LevneUbytovani.net.